ppk-hk.cz: AC HEATING CUP - Pohár Plzeňského kraje horských kol - PPK HK - PAL CUP

ppk-hk.cz PPK*HK PPK HK PAL CUP

ppk-hk.cz PPK*HK PPK HK PAL CUP
ČESKY
ČESKY
ENGLISH
ENGLISH
DOMŮ
domů
Datum | Pondělí | 4.9.2023 - 21:53:50
AŠ: STĚNA SMRTI JAKO NEJOBLÍBENĚJŠÍ ATRAKCE
AŠ: STĚNA SMRTI JAKO NEJOBLÍBENĚJŠÍ ATRAKCE

V Aši se prvním rokem konal závod seriálu AC HEATING CUP horských kol

AŠ 2023


Dne 26.8.2023 v sobotu se v Aši konal XCO závod, který byl součástí jak plzeňského poháru AC HEATING CUP, tak karlovarského poháru Peruna. Trať je velice rozmanitá a dolazená do posledních detailů. Pořadatelé Adam Stašek a Adam Marek makali na trati společně s jejich týmem už od listopadu minulého roku(2022). Sice se s tím prali dlouho a pracovali i ve svých volných chvílích, ale práce se velmi vydařila a víte, co se říká: "Bez práce nejsou koláče". Můžeme zde nalézt táhlé dlouhé i krátké prudké kopce ve sjezdovce, ve kterých si člověk říká, proč sem vůbec jezdil. Nechybí ani technické pasáže jako rock garden s kameny, skoky či klády na přeskočení nebo velký wallride se sedmdesáti stupňovým sklonem. Vsadíme se, že jste nikdy neviděli takového obra jako je náš wallride v Aši. Velká stěna složena z prken, 1,5 m nad zemí a ještě s takovým sklonem? No to je teda bomba. Sice jsme nečekali, že ji mnoho jezdců pojede při závodě, ale opak byl pravdou. Mnoho závodníků a i ty nejmladší(všechna čest) ji pokořili s prstem v nose. Prostě pestrá trať, jak se patří. Její část vede po nově vybudovaných trailech, jenž jsou součástí Bikecentrum Smrčiny(červený trail - Körner), a také po trati Českého poháru, který se v Aši konal v roce 2011. Tuto informaci zde zmiňujeme z důvodu toho, že hlavní z pořadatelů Adam Stašek byl jedním z pořadatelů a také závodníků. Všechno je ready, tak to můžeme odstartovat?

AŠ 2023


Připravit, pozor, start….!
Už v 9:00 startuje první kategorie dne a to BCO a Gravel, minutu poté pak vyběhávají běžci. Závod pro BCO a Gravel trvá přibližně hodinu a půl, zatímco běžci se vydávají pouze na 5,5 kilometrový okruh. Vyhlášení probíhá po dojetí a doběhnutí posledních závodníku a následuje kratší pauza, po které to opět vypukne. Před 11 hodinou ranní slyšíme bzučení válců, na nichž se kadeti, junioři a muži zahřívají. Napětí stoupá, taktéž i nervozita. Pár minut před startem se vyvolávají do lajny podle čísel a přesně v 11:30 se vydávají na žlutý okruh. Ten je nejtěžší jak fyzicky, tak technicky, a je zároveň nejdelší. Stejný proces před startem se opakuje i u ženské kategorie kadetky, juniorky a ženy, kteří míří na také žlutý okruh ve 12:30. Kateřina Uhmanová jako jediná ze všech ženských kategorii zdolala naši obavávanou stěnu smrti. Tato dívka je domácí závodníci a také patřila do organizačního týmu. U žákovské kategorie je ale změna, protože se nevydávají na žlutý ale modrý okruh. I zde se jezdí náš obávaný wallride aneb "stěna smrti". Dojezd 2 žákyní, kteří bojují o každou pozici je napínavý. "Tak a kdo zvolí objížďku a kdo wallride? Tak tohle bude napínavé. A pozor máme tu zvrat a holčina, která zvolila wallride teď má náskok a blíží se ve vedení do cíle a je to jasná věc. Tady vidíte, že objížďka je o dost pomalejší a jak víte, v závodě rozhoduje každá vteřina" komentuje Lampík, hlavní komentátor závodu a Prezident seriálu AC HEATING CUP. Po dojezdu všech žáků a žákyň proběhne rychlé vyhlášení se super cenami a můžeme se vrhnout na naše nejmenší. Ti hupsnou na červený okruh a bílý okruh. I přesto, že jsou to nejmladší závodníci, se tam jedou velký bomby a lokty. A opět to končí vyhlášením výsledků.

AŠ 2023


"To je ale bašta!"
Z Chebu k nám přijelo Botanik bistro Cheb, kde si každý mohl vybrat podle svého gusta. Od předkrmu až po burgery, saláty či nachos se sýrovou omáčkou. Jeden z pořadatelů ochutnal burger s trhaným vepřovým masem a zeleninou a jednoduše jen řekl: "To je ale bašta co". To ale nebyl jediný stánek, který tam na Vás čekal. Stánek s oblečením LAWI sportswear s unikátními a supr čupr ponožkami tam nesměl chybět. Dalším stánkem byl Fa Carbon Laying od Františka Ištvánka, ašáka, který ve Františkových Lázni vyrábí hightech carbonové díly i ráfky na kola. Takže tím pádem kdo přišel, tak se skvěle najedl a také si mohl koupit něco hezkého koupil na sebe a informovat se o nových technologiích.

AŠ 2023 AŠ 2023


Příští rok je v plánu C3
Závod, který se konal na konci prázdnin, se velmi povedl a s akcí jako takovou byli všichni nanejvýše spokojeni. Co víc si přát. Pestrá trať se skoky, kořeny ale i s těžkými kopci, závodní atmosféra vyvolaná fanoušky a nesmíme zapomenout na naše báječné pochutiny od Botanik bistro Cheb. Všechno zní moc hezky, ale chtělo by se to přesunout na další level. Samozdřejmě nám bude ctí zde opět pořádat závod Poháru Plzeňského kraje - AC HEATING CUP, ale myšlenka, že by zde mohla být i C3, Adama Staška společně s Adamem Markem velmi zaujala. Trať je na to stavěná to bezpochyby, ale není to žádná sranda pořádat takový závod. Bylo by tedy město Aš schopné zorganizovat a uspořádat zde v Aši závod C3 v budoucnu? Tato myšlenka leží ve hvězdách, ale my doufáme jen v to nejlepší.

AŠ 2023


Poděkování
Náš celý tým děkuje městu Aš a Ašským lesům s.r.o. podporu v pořádání takovýchto velkých akcí. Také velké dík patří záchranářům, pořadatelům, a všem dobrovolníkům ale nesmíme zapomenout na organizační tým Adama Staška a Adama Marka a spol a na stavitele trati, hlavně Bolka Mendoně, bez kterých by trať nebyla tak vyšperkovaná.

AŠ 2023


Výsledky najdete zde na webu

Za pořadatele
Adam Stašek – ředitel závodu