ppk-hk.cz: AC HEATING CUP - Pohár Plzeňského kraje horských kol - PPK HK - PAL CUP

ppk-hk.cz PPK*HK PPK HK PAL CUP

ppk-hk.cz PPK*HK PPK HK PAL CUP
DOMŮ
domů
Datum | Čtvrtek | 12.1.2023 - 19:00:12
ZÁVODY POHÁRU PLZEŇSKÉHO KRAJE HORSKÝCH KOL
ZÁVODY POHÁRU PLZEŇSKÉHO KRAJE HORSKÝCH KOL
V roce 2023 doznají závody Poháru plzeňského kraje horských kol (PPK*HK) značných změn. Jde především o novinky, které by měly dát seriálu jaký-si refresh a oslovit více sportovců a fanoušků.
- Závodníci si budou moci vybírat z více disciplín.
- Areál závodiště udělá také krok kupředu, především po stránce vizuální.
- Servisní služba navíc – během závodního dne, kterou ocení především samotní závodníci (zatím v jednání s partnerem).
- Ceny od seriálových partnerů v hodnotě šplhající ke 400.000,-
- Možná se potkáte i s Ondrou Cinkem někde na našich akcích

>>Doba se vyvíjí a my s ní. Vše je aktuálně na plné obrátky v řešení s partnery, přípravách a my se těšíme, až Vám budeme moci představit finální podobu seriálu, včetně partnerů. Budeme se snažit, aby to bylo final do konce února, kdy nás bude čekat i tisková konference
Věříme, že si v seriálu najdete to své a projedeme s Vámi a Vašimi kamarády skvělou sezonu plnou bláznivých zážitků a úspěchů. Těšíme se, s pozdravem Lampík.<<

Pojďme si ještě obecně představit jednotlivé novinky v kategoriích:

XCO:
Klasické závody XCO zůstávají shodné s minulými lety jen pro dětské, žákovské a juniorské kategorie (od holky/kluci6 do juniorky/junioři).
Popis: tratě XCO jsou více technicky náročné s ohledem na věkové kategorie – tak jak bylo v minulých ročnících PPK*HK
Kategorie: A stejně jako v minulých letech, jsou XCO závody v režii Plzeňského krajského svazu cyklistiky (PKSC) a tedy dle Pravidel ČSC – tzn. kategorie žákyně/žáci I až juniorky/junioři musí mít licenci ČSC-UCI platnou pro rok 2023. Navíc pro tratě XCO jsou vypsány i kategorie pro dospělé:
jedna kategorie pro ženy – XCO ženy (19 let a st) – a jedna kategorie pro muže – XCO muži (19 let a st) – stejně tak musí mít licenci ČSC-UCI platnou pro rok 2023. Dětské kategorie (do 10 let) žádnou licenci mít nemusí.

BCO:
Dospělácké kategorie přecházejí na tzv. BIG-XCO neboli BCO, což jsou delší závody primárně na výkon, bez větší techniky, jezditelné vždy i na gravelu!
Popis: tratě BCO jsou méně technicky náročné bez jakýchkoliv skoků, kamenných sekcí. Představte si návrat k XCO v 90.letech. Tempové kopce do tahu, široké lesní cesty, šotolina, louka, nějaký ten singltrail. Závody budou v nádechu hravého půl-maratonu - pozn. na polovině závodů seriálu budou připraveny úplně nové trasy pro BCO, na ostatních je z části využit zaběhlý okruh vynechaný o techniky a natažený o lesní cesty, louku apod.
Převážně 5 - 6.5km okruh se pojede na 1h30min až 1h40min, maximální doba závodu bude 2h.
Každý bude mít prostor dojet si to své. Bude velice zajímavé sledovat, jaké budou závodníci volit tempo, hodně bude záležet na taktice. Že by prostor pro vytrvalostní výkonnostní borce? :)
Kategorie: ženy budou mít 2 kategorie – ženy (19-34 let) a ženy35 (35 let a st), muži budou mít 3 kategorie – expert (19-34 let), masters35 (35-49 let) a masters50 (50 let a st). Závody BCO jsou vypsány jako OPEN, pro závodníky s licencí ČSC-UCI i pro závodníky tzv. hobby - bez jakékoli licence
Start: všechny kategorie startují v jednom bloku.

GRAVEL:
Na stejné trati BCO ve stejnou dobu budou startovat i závodníci na Gravel kolech.
Zde je zájem oslovit gravelisty-pohodáře, kteří si chtějí zablbnout v závodním prostředí a doposud hledali sólo podniky určené jen pro gravel.
Od začátku budou mít i tabulky celkového pořadí a na závěr sezóny se plánuje s jejich celkovým vyhlášením, záleží na zájmu Gravel závodníků.
Popis: shodné s BCO
Kategorie: jedna kategorie pro ženy – GRAVEL ženy (19 let a st) – a jedna kategorie pro muže – GRAVEL muži (19 let a st)
Start: kategorie GRAVEL startují v jednom bloku s kategoriemi BCO.

BĚŽECKÉ ZÁVODY:
Další novinkou je zařazení běžeckých závodů na trati BCO, jeden okruh – délka 4.5 – 6.5km (dle lokality).
Zde je prostor na zapojení samotných tatínků a maminek. Samozřejmě spousta cyklistů je i zároveň běžců. Těšíme se na zpestření a vítán bude každý běžec.
Od začátku budou mít i tabulky celkového pořadí a na závěr sezóny se plánuje s jejich celkovým vyhlášením, záleží na zájmu běžkyň i běžců.
Popis: shodné s BCO
Kategorie: jedna kategorie pro ženy – BĚH ženy (19 let a st) – a jedna kategorie pro muže – BĚH muži (19 let a st)
Start: běžci startují 2 hodiny po startu cyklistů na trať BCO (jeden okruh), čímž jejich závod ukončí
– žádný další cyklista nebude vpuštěn na trať BCO do dalšího okruhu, bude se mu započítávat počet odjetých kol před startem běžeckých závodů.

Ondřej LAMPÍK Paur
Prezident PPK*HK z.s.
a Hynek Musil

AC HEATING CUP