ppk-hk.cz: AC HEATING CUP - Pohár Plzeňského kraje horských kol - PPK HK - PAL CUP

Statistika nuda je ...<br>pár čísel z právě ukončené sezóny 2022
Tak nám skončil další povedený ročník Poháru Plzeňského kraje horských kol, podnik Plzeňského krajského svazu cyklistiky.
Věříme, že se Vám naše závody líbili a že se stejně jako my, těšíte na ten ročník příští ... 2023! :)

Celkem se letošního ročníku zúčastnilo 506 bikerek a bikerů ze 125 klubů nebo obcí, dva bikeři neuvedli ani klub ani obec.
21 bikerek a bikerů se zúčastnilo všech závodů, 37 pak měli 1 absenci.

Vítězové celkového pořadí v jednotlivých kategorií:
ZOUBKOVÁ Nela, DOSTÁL Martin, VÍTKOVÁ Jůlie, NEVOSAD Adam, KEJZLAROVÁ Pavlína, RUMAN Filip, KRÁLOVÁ Eliška, HEJZEK Martin, VÁVROVÁ Nela, PRÝCA Oscar,
BOŘÁNKOVÁ Lucie, SRP Daniel, KUBÍKOVÁ Nikola, CIMICKÝ Tadeáš, VAVERKOVÁ Kateřina, RYBÁŘ Ivo, ŠUBRT Jan, MORGENSTEIN Libor, MANDAUS Jiří
... GRATULUJEME! :)

Soutěž MTB klubů dopadla takto (první tři):
1 MS BIKE ACADEMY racing 3659
2 AUTHOR TEAM STUPNO 2818
3 Akademie cyklistických sportů 2306

Kluby dle počtu účastníků najdete jako obrázek u tohoto článku.

A zajímavosti na závěr:
Nejvíce bodů za vítězství ve své kategorii žáci I získal HEJZEK Martin (MS BIKE ACADEMY RACING), a to přesně 405 bodů.
Na druhé straně žebříčku pak je VAVERKOVÁ Kateřina (COPR TJ PŘEŠTICE), která získala pouhých 134 bodů v kategorii ženy.

Největší souboj o vítězství v kategorii proběhl mezi CIMICKÝ Tadeáš (kola-bbm.cz) a NĚMEC Jan (CYKLOTEAM OSTROV)
... rozdíl v kategorii junioři mezi vítězným Tadeášem a druhým Honzou by pouhých 6 bodů ...
Naopak, největší "pohodu" měl RYBÁŘ Ivo (CK LOKO Rakovník) v kategorii expert, který utekl druhému o 72 bodů, druhý byl TROJAN Tomáš (Klatovy)