ppk-hk.cz: AC HEATING CUP - Pohár Plzeňského kraje horských kol - PPK HK - PAL CUP

ppk-hk.cz PPK*HK PPK HK PAL CUP

ppk-hk.cz PPK*HK PPK HK PAL CUP
DOMŮ
domů
Datum | Pondělí | 28.8.2023 - 18:38:53
POZVÁNKA NA ČERCHOV - 9. ZÁVOD SERIÁLU AC HEATING CUP
POZVÁNKA NA ČERCHOV - 9. ZÁVOD SERIÁLU AC HEATING CUP
Rádi bychom vás všechny pozvali tak jako už tradičně, a letos již po šestnácté, v neděli 10. září na závod horských kol na nejvyšší vrchol Českého lesa, 1042 metrů vysoký Čerchov. Závod s hromadným startem bude odstartován přesně ve 13,45 hodin z Pece pod Čerchovem opět v rámci seriálu amatérského poháru Plzeňského kraje horských kol – AC Heating cupu - jako devátý závod v pořadí letošního ročníku seriálu

ČERCHOV 2023


Letošní trasa kopíruje loňskou, která byla ke všeobecné spokojenosti závodníků více orientována do terénu na nezpevněné cesty (další zatraktivnění závodu naráží bohužel na podmínky pohybu a pořádání hromadných akcí v chráněné krajinné oblasti ), tzn. více než 600 nastoupaných metrů na necelých 13 km. Trasa závodu vás opět zavede pod rozhlednu na Čerchově, cestou vystřídáte mnoho povrchů – asfalt (včetně „oblíbené stěny“ se sklonem místy až 25 %), kořenité stezky, štěrkové cesty a na závěr tradiční panelová cesta, která začíná těsně pod vrcholem.

ČERCHOV 2023 ČERCHOV 2023


Zázemí závodu bude opět jako v loňském roce situováno na louku za hřištěm v Peci pod Čerchovem, start bude také přímo na louce hned vedle zázemí závodu.
Novinkou letošního ročníku bude zařazení souběžného závodu gravelů a běžecký závod, který bude odstartován hned po startu cyklistů – tady je třeba upozornit, že vyhlášení výsledků všech kategorií proběhne v zázemí závodu, takže i běžci budou muset absolvovat seběh z Čerchova do Pece.

ČERCHOV 2023 ČERCHOV 2023


Příprava závodu a starost o závodníky leží na bedrech členů z.s. Velosport Domažlice, o počasí jednáme s předstihem na patřičných místech, zveme tedy ještě jednou všechny zájemce o horskou cyklistiku, aby si s námi užili další závod na Čerchov, a doufáme, že budou opět k vidění skvělé výkony a výhledy do okolí.

Za Velosport Domažlice
Ing. Vladimír Šmejkal

ČERCHOV 2023 ČERCHOV 2023

AC HEATING CUP