ppk-hk.cz: AC HEATING CUP - Pohár Plzeňského kraje horských kol - PPK HK - PAL CUP

ZÁPLAVA CEN, NABITÝ SÁL I TANEC:<br>TO JE LETOŠNÍ ABSOLUTNÍ VEČÍREK

V Plzni byli slavnostně vyhlášeni premianti AC Heating Cupu 2023, seriálu krajských závodů horských kol, na gravel kolech i v běhu.

Seriál, jehož ambasadorem je český reprezentant Ondřej Cink, nabídl deset závodů v regionu nově ve čtyřech disciplínách a 25 kategoriích. K závodům horských kol v cross country (XCO) přibyly souboje v tzv. big cross country (BCO), závody na gravel kolech a v běhu.

AC HEATING CUP 2024

Bohaté bylo i ocenění premiantů poháru. „V každé kategorii bylo vyhlášeno vždy pět nejlepších závodníků, dále nejlepší týmy, ale oceněni byli i organizátoři jednotlivých závodů," oznámil Ondřej Paur, prezident série i jeden z jejích hlavních organizátorů, který závěrečný večírek moderoval. "Mezi množstvím cen bylo mimo jiné rozdáno 230 skipasů," doplnil.

Vítězové mládežnických kategorií od nejmenších po kadety obdrželi mimo jiné kolo Amulet. „Předáno bylo dvanáct kol úměrných věku vítěze,“ potvrdil Paur.

Nový bicykl si třeba mezi šestiletými a mladšími nadějemi vybojovali Petra Kejzlarová ze Stupna či Matouš Rybář z Rakovníka. Kategorie dospělých v XCO ovládli Kateřina Vaverková (Copr TJ Přeštice) a Viktor Stošek (Kaluna Racing).

"Večírek se vydařil, tančilo se až do půlnoci," sdělil s úsměvem Ondřej Paur.

Organizátoři zároveň oznámili podobu AC Heating Cupu pro rok 2024. Krajský pohár v XCO utvoří šest závodů (Domažlice, Město Touškov, Rakovník, Klatovy, Plzeň, Čerchov) a k tomu nově vznikne pětidílná mezinárodní série UCI (Stupno, Stříbro, Aš, Ústí nad Labem, Vimperk).